Oferta

HomeOferta

NABÍDKA

Zabýváme se chemickým čištěním průmyslových a glykolových instalací.

Provádíme komplexní výměnu glykololického média pracujícího v chlazení, topení, chlazené vodě, klimatizaci, technologických tepelných instalacích atd. Poskytujeme dodávku nového glykolového činidla a sběr použité kapaliny a jeho přenos
k likvidaci spolu s vydáním karty pro přenos odpadu v BDO. Po návštěvě na místě můžeme také provést službu odčerpání použitého produktu, chemické čištění
a naplnění instalace novým médiem.

Poskytujeme také služby k posouzení aktuálního stavu glykolové kapaliny v zařízení provedením laboratorních testů.

Správný výběr chladiva pro obrábění kovů má klíčový význam pro snížení opotřebení obráběcích nástrojů, prodloužení životnosti emulze a ochranu obráběného materiálu a stroje proti korozi. Chladivo dobré kvality lépe chrání řezné nástroje, čímž výrazně redukuje jejich opotřebení. Velice důležitý je v tomto případě obsah přísad EP (extreme pressure additives - přísady chránící prvky pracující při vysokých zatíženích) a AW (antiwear additives - přísady proti opotřebení). Pro zastavení rozvoje plísní a bakterií v obráběcí emulzi je důležité udržení správné úrovně pH - optimálně 9.

Jaké chladivo si vybrat?
Chladivo vyberte pro daný obráběcí proces a obráběný materiál. Bohužel, neexistuje chladivo „nejlepší na vše“, ale jsou jisté, poměrně univerzální produkty.

Organická chladiva - ekologická, se při obrábění používají s ohledem na ochranu zdraví zaměstnanců, stejně jako v důsledku právních změn v obchodování s aktivními látkami v rámci biocidních výrobků. Teploty, které se vyskytují přímo v řezné zóně, vyžadují používání chladících a mazacích tekutin, tedy obráběcích kapalin. Hlavním cílem používání kapalin tohoto druhu je odvádění tepla ze zóny obrábění a tím i omezení přehřívání se nástrojů a obrobku. To umožňuje:

  • zmírnění tření povrchu obrobku a hoblin o povrch nástroje,
  • prodloužení životnosti nástroje,
  • efektivnější odstraňování hoblin ze zóny obrábění,
  • prevence vzniku nárůstku,
  • lepší geometrická přesnost obrábění a kvalita obráběného povrchu.

 

Čím dál oblíbenější začínají být také syntetická chladiva. Ve srovnání s polosyntetickými produkty efektivněji oddělují uniklý olej, jsou také průhlednější, což usnadňuje pozorování zóny obrábění. Kromě toho nezpůsobují problémy spojené s pěněním, dokonce i když jsou podmínky pro tento jev příznivé: používá se demineralizovaná nebo měkká voda, vysoký tlak, mikrofiltrace nebo je velikost nádrže malá.
Během přechodu na používání syntetického chladiva si je dobré zvolit takový produkt, který v sobě kombinuje přednosti „syntetika“ a polysyntetického chladiva, jako je vysoká úroveň antikorozivní ochrany, biologická stálost a stabilita ve vodě s vyšší tvrdostí.

image
https://2rg.cz/wp-content/themes/hazel/
https://2rg.cz/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/www/2rg_www/www/2rg.cz/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
yes
off
on
off